Przygotowania samochodu prawie skończone

 

Nasze przygotowania samochodu na Złombol 2014 prawie skończone. Mocno przycisnęliśmy z pracami i widać już ich efekt. Nasz Żuk już został poskładany w całość i ma już za sobą pierwsze testy drogowe. Co prawda zostało jeszcze troszkędo zrobienia, ale to już tylko kosmetyka. Teraz jesteśmy w trakcje docierania silnika i robienia poprawek i usprawnień które  ujawniły nam się podczas pierwszych jazd testowych.

 

Poniżej obszerna fotorelacja z naszych ostatnich prac.

 

W końcu ulokowaliśmy naszą jednostkę napędową na swoim miejscu, zamontowaliśmy chłodnicę i nowy wiatrak.

 

W wale napędowym wymieniliśmy łożysko i wszystkie krzyżaki. Wał został oddany do wywarzenia. Niestety okazało się że trzeba wymienić w nim wieloklin, co zostało zrobione.

 

Kabina kierowcy, przedział pasażerski i wszystkie drzwi zostały wyciszone. Całą podłogę i wszystkie drzwi,  pokryliśmy specjalnąmasą do wyciszania, po czym wykleiliśmy specjalnymi matami wygłuszającymi. Przedział pasażerski również został wyklejony matami wygłuszającymi.

 

W następnej kolejności wzięliśmy się za instalację elektryczną, audio video i tapicerkę. Odtworzyliśmy całą instalację elektryczną, zamontowaliśmy przetwornicę na 220 V, sprzęt grający i wyświetlacze video. W przypływie weny twórczej zamontowaliśmy również kamerę cofania. Nasz pojazd dostał nowe reflektory i światła do jazdy dziennej.

 

Po zakończeniu prac związanych z elektryką wzięliśmy się za wykończenie środka. Z płyty MDF docięliśmy boczki które zostały obite gąbką i prawdziwą plastikową skórą. takie same wykończenia dostały wszystkie drzwi.

 

Zamontowaliśmy bagażnik dachowy. Montaż wymagał małej przeróbki bagażnika, okazało się że uchwyty bagażnika do montowania na dach są troszkę za krótkie i musieliśmy je trochę przedłużyć. Zamontowaliśmy też na tylnych klapach drabinkę.

 

Nasza maszyna dostał również komplet nowych opon. Felgi zostały po prostowane i pomalowane. Poniżej nasz żuczek na nowych oponkach.

 

Zamontowaliśmy i nowe lusterka.

 

A oto i efekt końcowy naszych starań.

Komentarze  

#1 Ewa T. 2014-08-13 08:06
Czesc chłopaki. Wczoraj miałam okazje przejechać sie waszym Żuczkiem i musze powiedzieć że jest cudowny. Oczywiście najwieksze wrażenie robi na mnie nagłośnienie i wizja! Rewelacja. No i jak juz sie do niego wsiadzie to nie chce się wysiadać :-) . Powodzenia na trasie rajdu Złombol 2014.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież